.
Ettevõtte väärtuse tõstmine

Millised on minu ettevõtte puudused ja parenduskohad?

Eduka exit'i eeltingimus on muuhulgas heas toonuses ning maandatud äririskidega ettevõte.
Ettevõtte müügiseisundi hindamiseks on kasutusel palju erinevaid mõõdikuid, millede arv ja sisu sõltuvad nii ettevõtte valdkonnast, ärimudelist kui ka ostja fookusest. Tihti on tegemist teemadega, millega ettevõtte omanik puutub kokku alles firma müügihetkel ostjapoolse due diligence (DD) käigus.
Mida rohkem leiatakse due diligence'i käigus vigu ning äririske ostetavas ettevõttes, seda suurema tõenäosusega mõjutab see negatiivselt ettevõtte müügihinda.

Sellist olukorda on võimalik vältida, kui enne ettevõtte müümist pöörata tähelepanu asjaoludele, mis korrastamist ja parandamist vajavad. Teenuse käigus vaatame üle olulised teemad, mis ettevõtte müümise puhul kujundavad selle atraktiivsuse ja müügihinna, muuhulgas: finantsnäitajad, palgad, suhtarvud ja raamatupidamine, kliendid, müük ja turundus, tootmiskorraldus, varud, tooteportfell, meeskond, ettevõtte juhtimine.


Parenduskohtade tuvastamine
Puuduste ja/või parenduskohtade tuvastamine ning nende lahendamine kasvatab oluliselt ettevõtte atraktiivsust potentsiaalse ostja silmis ning suurendab ettevõtte eest saadavat hüvitist.
Paremad tulemused ja maandatud riskid
Teenusest on kasu ka ettevõtjale, kes mingil põhjusel ei soovi (või enam ei soovi) oma ettevõtet müüa - kasu paremate tulemuste ja maandatud riskide näol on kindlustatud.
Kuidas ettevõtte väärtust tõsta?

Kui soovite ettevõtte väärtuse tõstmise teemal nõu pidada, andke meile oma soovist teada.